ضایعات مس

ضایعات مس نیز به دلیل ارزش بالایی که دارد جزو پر فروش ها محسوب میشود.ضایعات مس انواع مختلفی دارد.ضایعات مس میتواند به صورت ظروف مسی، ضایعات مس مخابراتی،ضایعات مس های ضخیم و همچنین کابل های مفتولی،ضایعات تسمه و ورق ها باشد.

ضایعات مس بعد از فروش بازیافت میشوند و برای ساخت لوازم و وسایلی که در ساخت انها از مس استفاده میشود کاربرد دارد.ضایعات مس را میتوان به افراد و شرکتها و حتی سایتهای معتبری که با تعرفه های مشخص مبادرت به خرید ضایعات مس میکنند فروخت.البته قیمت های مختلفی برای خرید مس پیشنهاد میشود که شرکتها و سایت ها قیمت های مناسب و تعریف شده ای را پیشنهاد میکنند.ازجمله سایت های معتبر برای خرید ضایعات مس میتوان به دیجی ضایعات اشاره کرد که تعرفه های بسیار مناسبی را برای خرید ضایعات مس ارائه کرده است. 

مس یکی از بهترین و پرکاربردتری فلزات و عناصر بوده و هست.رنگ این فلز به صورت قرمز است و جزو فلزات غیر اهنی بسیار مهم و پر مصرف به شمار میرود.از چکش خواری بسیار خوبی برخوردار و هدایت الکتریکی بسیار خوبی دارد. مس از جمله فلزاتیست که مقاومت بسیار خوبی در برابر اب خوردگی و همچنین بخار دارد.فلز مس دارای دو قابلیت هدایت الکتریکی و حرارتی میباشد.هدایت الکتریکی مس در رتبه دوم و پس از نقره قراردارد.هدایت حرارتی مس را نیز میتوان به عنوان یک مزیت به حساب اورد.هدایت حرارتی مس دو برابر الومینیوم است و همچنین ۳۰ برابر فولاد زنگ نزن است. قابلیت های ویژه هدایت حرارتی مس باعث شده است که از این فلز برای ساخت ظروف اشپزخانه،رادیاتورهای ماشین و تلویزیونها استفاده میشود.

ضایعات مس

مس کاربردهای فراوانی دارد که برخی از انها عبارتند از:

۱.از مس به دلیل قابلیت هدایت الکتریکی که دارد برای ساخت سیم ها استفاده میشود.

۲.لوله های مسی نیز یکی دیگر از محصولات تولید شده از مس میباشد.

۳.در ساخت مجسمه ها نیز از مس استفاده فراوانی میشود.

۴.در برخی دستگیره های منازل تولید شده نیز از مس استفاده شده است.

۵.برای ساخت موتور بخار نیز از مس استفاده شده است.

۶.از مس برای تقویت کننده های الکتریکی استفاده میشود.

۷.در برخی وسایل منزل نیز برای هدایت امواج به کار میرود.

۸.قاشق ها و چنگال هایی که به صورت روزمره از ان استفاده میکنیم از مس ساخته شده اند.

۹.شاید نشنیده باشید و یا کمتر شنیده باشید که از سولفات مس برای تصفیه اب استفاده میشود.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :