ضایعات آهن

آهن یکی از عناصرپرمصرف  و کاربردی در ساخت و ساز ها و همچنین کارهای عمرانی به شمار میرود.ممکن است در بعضی سازه ها از اهن به مقدار کم به کار رفته باشد ولی استفاده از ان در ساخت بعضی از نقاط سازه استفاده میشود.علاوه بر ساختمان و سازه ها، در صنایع کوچک و بزرگ نیز از اهان برای ساخت ابزار ها و ماشین الات استفاده میشود.انواع و اقسام اهن الات وجود دارد.از جمله این اهن الات میتوان میلگرد،تیر اهن،ورق،نبشی و ناودانی اشاره کرد.اهن از جمله عناصری در طبیعت است که مروز زمان کیفیت و کارایی خود را از دست میدهد و به عبارتی زنگ میزند.زمانی که اهن زنگ بزند جزو ضایعات آهن محسوب میشود.ضایعات آهن درجه بندی های گوناگونی دارد:ضایعات آهن

۱.ضایعات آهن از جمله ورق هایی که زنگ زدگی ندارند،تکه های نبشی،سر تیر اهن،تکه های ناودانی،رینگهای خودرو و قالب های بتی جزو ضاعات اهنی ویژه محسوب میشوند.

۲.نوع دیگری از اهن الات نیز مانند فلز بدنه ابگرمکن،انواع وسایل و لوارم موتوری سنگین و حتی سبک،انواع چرخ دنده و ریل قطار وجود دارد که در رده ضایعات آهن درجه یک قرار میگیرند.

۳،ضاعات اهن درجه دو نیز شامل میل گردهای کلاف شده،ورق گالوانیزه،درب و پنجره و غیره میشود.

۴.در رده بندی ضایعات آهن،شلنگ هایی از نوع فشار قوی،ورق های گالوانیزه مستعمل و منبع اگزوز های اتومبیل در رده سوم قرار میگیرد.

۴.بسیاری از انواع پلیسه های زنگ زده نیز در رده چهارم قرار میگیرند.

۵.نوعی از ضایعات آهن به نام ضایعات آهن روغنی وجود دارد که قطعات خودور در این رده قرار میگیرند.

۶.کانال های کولر و لوله ها در رده ضایعات آهن گالوانیزه قرار میگیرند و در اخر ضایعات آهن الیاژی هستند که شامل میل لنگ و تسمه فنری میشود.

ضایعات آهن از عناصری است که به دلیل ارزش بالا دور انداخته نمیشوند و با قیمتهای مختلف که بسته به نوع،جنس و مقدار ان میتواند متفاوت باشد به فروش میرسد.

اشخاص و شرکتهای مختلفی هستند که به خرید ضایعات آهن مشغول هستند و مدام به دنبال افرادی هستند که اهن ضایعات خود را به فروش میرسانند.بعضی اشخاص خرید ضایعات آهن را با تعرفه و انصاف خود انجام میدهند و از تعرفه مشخص و تعریف شده ای پیروی نمیکنند .ممکن است چند خریدار ضایعات آهن قیمت های متفاوتی برای خرید ضایعات آهن پیشنهاد دهند که تفاوت زیادی هم با هم داشته باشند.

در این بین شرکت ها‌ و حتی سایتهایی هم وجود دارند که خرید ضایعات آهن را به صورت خرد و همچنین عمده انجام میدهند.این شرکتها و سایت ها که سایت دیجی ضایعات نیز یکی از این سایتهای معتبر به شمار می اید، از جمله خرید ضایعات آهن با حجم کم، بیشتر از کارخانجات صنعتی،کارگاههای جوشکاری،ذوب اهنها که حجم ضایعات آهن بالایی دارند خرید میکنند.از نکات مثبت این شرکت ها و سایتها میتوان به نرخ مشخص و تعیین شده برای خرید ضایعات آهن اشاره کرد.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :